دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ایلخونی جوایز را درو کرد ۴ اثر به جشنواره منطقه ای راه یافتند

ایسنا/فارس برگزیدگان جشنواره تئاتر فارس معرفی شدند؛ تئاتر «ایلخونی» کاری از هنرمندان شهرستان فسا بیشترین جوایز را از آن خود کرد و چهار گروه از فارس به جشنواره منطقه‌ای معرفی شدند.


مراسم اختتامیه سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر استانی و نخستین دوره جشنواره تئاتر خیابانی، شامگاه شنبه، ۲۷ آبان با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به عرصه نمایش و پیشکسوتان تئاتر استان فارس در تالار حافظ شیراز برگزار شد.


در تئاتر خیابانی، هیئت داوران در پنج زمینه طراحی پوستر و بروشور، طراحی لباس، طراحی فضا، طراحی گریم و طرح و ایده هیچ انتخابی نداشت.


جایزه بهترین موسیقی به مرتضی قایدپوری برای نمایشه عتیقه ۱۵ رسید. 


رضا کریمی‌نژاد برای بازی نمایش پدرها پسرهایشان را دوست دارند، شایسته تقدیر تشخیص داده شد. 


غزال رفیعی و شیما پورسهم‌الدین نیز بازیگران نمایش بی خوابی بودند که در بخش تقدیر از بهترین بازیگر زن، برگزیده شدند. 


تندیس بهترین بازیگر مرد به علیرضا داننده فرد برای بازی در نمایش بهمن تعلق گرفت و شبنم احمدی برای بازی در نمایش پدرها پسرهایشان را دوست دارند به همراه نازنین عباس نیا برای بازی در نمایش عتیقه ۱۵، به طور مشترک عنوان بهترین بازیگران زن را به خود اختصاص دادند. 


محمود فرهنگ، اشرف سلطانی نیا و میلاد اکبرنژاد هیئت داوران بخش تئاتر خیابانی را تشکیل می‌دادند. آن‌ها در بخش کارگردانی نیز انتخابی نداشتند.


همچنین در این مراسم نفرات برتر بخش صحنه‌ای به شرح ذیل معرفی شدند.


در بخش طراحی پوستر و بروشور، هادی توحیدیان برای روزهای اوج یک فوتبالیست محلی و رامین کشوری برای مرگابن به عنوان برگزیده معرفی شدند.


در بخش طراحی گریم آیدا احمدی برای نمایش خاورمیانه، در بخش طراحی نور محمد آگهی و آژمان بیژنی‌نسب برای نمایش ایلخونی به عنوان برگزیده معرفی شدند.


در بخش طراحی لباس آژمان بیژنی نسب ونجمه زارعی برای نمایش ایلخونی برگزیده شدند. در بخش طراحی صحنه از عبدالکریم مختاریان برای نمایش روزهای اوج یک فوتبالیست محلی تقدیر و آژمان بیژنی نسب برای نمایش ایل خونی به عنوان نفر برگزیده شناخته شد.


این در حالی است که در بخش موسیقی مهدی بارانی‌فر برای برای نمایش خاورمیانه برگزیده شد و در بخش نمایشنامه‌نویسی رتبه سوم مشترکاً به امید بهبودنیا و اصغر گروسی برای نمایش‌های یک ماه و سه روز و ۲۴ ساعت و تاوان اختصاص یافت.


همچنین رتبه دوم این بخش به محمدعلی دستان برای نمایش روزهای اوج یک فوتبالیست محلی رسید. تندیس و رتبه یکم این بخش نیز به آژمان بیژنی نسب اختصاص یافت. در بخش بازیگری ساره رضایی، بازیگر خردسال نمایش ایلخونی تقدیر شد.


جایزه ویژه هیئت داوران در بخش بازیگری به گروه اجنه نمایش ایلخونی شامل زینب عبدی، جمیله جعفری کوچی، شیدا بردبار و محمد حسین رجبیان اختصاص یافت.


در بخش بازیگری مرد رتبه سوم به صورت مشترک برای محمد علی محمدی و مهدی دلال برای نمایش تاوان اعلام شد.


رتبه دوم این بخش به علیرضا بازیار به دلیل بازی در روزهای اوج یک فوتبالیست محلی و رتبه اول به اسماعیل سعیدیان برای بازی در نمایش گودومین رسید.


در بخش بازیگری زن رتبه سوم مشترکاً به شبنم صمدی برای مجلس لیرخانی و فاطمه احسانی برای یک ماه و سه روز و ۲۴ ساعت رسید. متین حسن‌پور برای بازی در نمایش بی پدر به عنوان دوم رسید و تندیس جشنواره و رتبه نخست به مریم دهقانی برای نمایش تاوان اختصاص یافت.


در بخش کارگردانی رتبه سوم به شهرزاد بداغی برای یک ماه و سه روز و ۲۴ ساعت، رتبه دوم برای نمایش تاوان اصغر گروسی و رتبه یکم به آژمان بیژنی نسب برای نمایش ایلخونی رسید.


در بخش تئاتر خیابانی اثر گروه نمایشی بهمن به عنوان اثر برگزیده معرفی شد. همچنین در بخش تئاتر صحنه‌ای گروه های نمایشی ایلخونی، گروه نمایش تاوان، گروه نمایش یک ماه و سه روز و ۲۴ ساعت و گروه نمایش روزهای اوج یک فوتبالیست محلی با انتخاب هیئت داوران شامل مسعود دلخواه، اشرف سلطانی نیا و میلاد اکبرنژاد به عنوان گروه های برتر برای حضور در جشنواره منطقه ای معرفی شدند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *